Kuidas oma elu toimivamaks muuta

June 30, 2023

Kas sa tead, mis toimib sinu elus? Kas sa tead, mis ei toimi sinu elus? Selle teada saamine on lihtsam kui sa arvad. Kui sul on idee, mille puhul sa nuputad, kas seda tasub teha või mitte, võid küsida alljärgnevat kahte küsimust.

 

Milline on minu tulevik?

Küsi kõigepealt endalt: milline on minu tulevik 5, 10, 15, 20, 25, 50 aasta pärast kui ma seda (ideed, mõtet, algatust) teen või valin? Ja kuula peale küsimust kuidas su keha vastab. Meie kehad vastavad kerguse ja raskuse tunde kaudu. Kui vastuseks on kergus, võid seda tunnetada oma kehas kerge ja mõnusa olemisena. Sa tead, et mis iganes takistused su ette ka ei tule, laabub kõik ülikergelt. Kui vastuseks on raskus, võid seda tajuda tihke pallina kurgu või kõhu piirkonnas. Mõned on öelnud, et neil tekib tunne nagu jalad muutuksid raskeks. Kuula, mil viisil just sinu keha sulle vastuseid annab! 

Kui tajud kehas kergust küsimuse peale milline tulevik sul on, kui seda valid, siis see on vihje sellele, mis tuleb. See tähendab, et see valik toob su ellu kergust. Ja kui sul tuleb raske tunne, siis see tähendab, et see valik toob su ellu raskusi. 

Teine küsimus, mida alati tasub küsida: milline on minu tulevik 5, 10, 15, 20, 25, 50 aasta pärast kui ma seda (ideed, mõtet, algatust) ei tee? Ja jälgi taas, kuidas su keha vastab.

 

Mida sina tead?

Enamasti saad vastuse kiiresti. Saad teadmise, milline valik on see, mis sobib just sinule. Kui sa hakkad järgma ja kopeerima teisi inimesi, siis nende valikuid ja eluviisid ei pruugi sulle sugugi sobida. Sest sina oled sina ja nemad on nemad. Isegi kui nad on vanemad ja kogenumad, isegi kui nad on oma ala eksperdid või gurud. Me arvame sageli, et sellisel juhul nad teavad täpselt kuhu mina peaksin minema õppima, millist tööd peaksin tegema, millise inimesega peaksin abielluma, milliseid aktsiaid peaksin ostma, kuhu peaksin ostma maja ja kust peaksin ostma suvila. Kuid…kas nad ikka teavad? Me kõik oleme nii erinevad, et me ei saa tugineda sellele, mis töötab kellelegi teisele. See, mis töötab ja toimib kellegi teise elus ei pruugi sugugi töötada ega toimida sinu elus. 

Küsi neid kahte küsimust: 

  • Kui ma valin nüüd seda, siis milline on mu elu 5, 10, 15, 20, 25, 50 aasta pärast? 
  • Ja kui ma ei vali seda, siis milline on mu elu 5, 10, 15, 20, 25, 50 aasta pärast? 


 

Usalda oma keha

5, 10, 15, 20, 25, 50 aastat... Miks nii pikk ajaperiood? 

Meie aju on väga osav kalkuleerima, mis kõik võib juhtuda tunni aja pärast, homme, nädala ja kuu pärast. Sa suudad harva sellise ajaperioodi jooksul oma ellu suuremaid muutusi tuua. Aju suudab ka aastast perioodi “ette näha”, aga 5 aastat või 15 aastat või 25 aastat? See on ajaperiood, kus “aju” ehk loogiline mõtlemine tõstab nö käed üles ja astub mängust välja. Ja nüüd saadki sa võimaluse kasutada seda teadlikkust, mis sinus endas on. Sa saad kasutada oma keha abi, mis annab sulle vastuseid kerguse ja raskuse kaudu.

Alati kui oled valiku ees kas midagi teha või tegemata jätta, küsi just seda: Mida see toob minu ellu  5, 10, 15, 20, 25, 50 aasta pärast?  Ja nüüd kuula ja jälgi, kuidas su keha reageerib. 

 

 

Mis siis kui selgust pole?

Mõnikord võib olla ka nii, et sa ei saagi kohe vastust või selget teadmist: mõlemad küsimused annavad ebamäärase vastuse ja ei aita sind edasi. Mida sa saaksid sellisel juhul teha? 

Tee valik. 
Vahet ei ole kummast valikust alustad. 
Tee valik kolmeks päevaks. 

Vali järgmiseks kolmeks päevaks, et sa teed seda (mille tegemist sa kaalud). Ja ole selles usus, et teedki nüüd seda ja käitu täpselt nii, nagu sa hakkaksidki seda tegema. Ja jälgi ja kuula oma keha ja ka seda, mis moodi su elu hakkab kujunema. Kas sa oled õnnelik? Kas sul on hea tuju? Näiteks kas sa laulad või ümised omaette? Tihtilugu just see laulmine või ümisemine on see, mida inimesed teevad, kui nad on õnnelikud. Kas sa oled innustunud? Kas sa oled energiline? Kas sul ühtäkki tuleb igasuguseid muid lahedaid ideid juurde? See on märk sellest, et see, mida sa valisid, see toimib sinu elus ja see toob su ellu kergust ja heaolutunnet juurde.

Ja tee ka see teistpidi valik. Ehk siis vali jätta tegemata, jätta minemata, jätta ostmata ja ole ka selles valikus need kolm päeva. Vaata, kuula ja jälgi nüüd, kuidas su keha reageerib. Võimalik, et oled mossis, turris, kipud nähvama ja leiad end istumas diivanil hapu näoga. Ja kõik asjad, mida sa ette võtad, hakkavad ebaõnnestuma, kukuvad sul käest maha, lähevad katki. See on tavaliselt just vihje selle kohta, et see teistpidi valik ei oleks see kõige parem valik. Vähemalt mitte praegusel hetkel.

Mis oleks, kui hakkaksid nüüdsest vaid ennast kuulama? Sest sina oled ainus, kes teab, mis on tõene just sinu jaoks. Ja see kehtib absoluutselt kõige kohta sinu elus: keha, suhted, töö ja äri.

Milline see oleks, kui tunnistaksid endale seda, mida sa tegelikult tead ja mis on tõene sinu jaoks?

 
Kas soovid rohkem teada?

Leiad kõik mu koolitused sellest lingist.


Tags

elumuutus, tööriistad


>